VPRO Cinema selecteert wekelijks de belangrijkste recensies van de nieuwe films in de bioscoop. Met deze week o.a. een psychologische thriller uit Nederland, een rauw drama uit Litouwen en nóg een film over oerheld Superman.

Wishing on a Star (Peter Kerekes)

In een vervallen kasteel gelegen in een schilderachtig dorpje in de buurt van Venetië, helpt de 63-jarige Napolitaanse astroloog Luciana haar cliënten - vrouwen die op zoek zijn naar liefde, verwarde tieners en ondernemers die op de rand van een mentale inzinking staan, met het vervullen van hun wensen.

VPRO Cinema (★★★) 'Af en toe pijnlijk komisch'
NRC (★★★★) 'Luciana’s paranormale reisbureau'
De Filmkrant 'Fantastische, komische documentaire'

L'attachement (Carine Tardieu)

Alex is een jonge, alleenstaande vader met groot verdriet na het overlijden van zijn vrouw. Zijn zoontje Elliot is zes jaar oud en moet leren omgaan met de nieuwe thuissituatie. De oudere buurvrouw Sandra runt een feministische boekhandel en is erg op zichzelf. Tegen alle verwachtingen in raken ze aan elkaar gehecht.

VPRO Cinema (★★★) 'Dicht op de huid gedraaid, slice of life-verhaal'
de Volkskrant (★★★)  'Empathisch rouwdrama' 
NRC (★★★★) 'Ragfijne nuances van rouw en liefde'

Flat Girls (Jirassaya Wongsutin)

Wie politieagent wordt in Thailand, krijgt automatisch een appartement aangeboden voor het hele gezin in de lokale ‘politieflats’. In dit blok groeien hartsvriendinnen Jane en Ann samen op. Wanneer de jonge politieagent Tong bij hen in de flat komt wonen, verandert de dynamiek tussen Jane en Ann.

VPRO Cinema (★★★) 'Gevoelig relaas over liefdesverlangens, dromen, en angsten voor de toekomst'
de Volkskrant (★★★) 'Bitterzoete net-niet-romance'
Het Parool 'Melancholisch portret van een hechte tienervriendschap'

elke vrijdag