Buladó is vrijdagavond de verrassende winnaar geworden van het Gouden Kalf voor beste film. De tweede speelfilm van Eché Janga opende eerder de 40ste editie van het Nederlands Film Festival.

De Curaçaos-Nederlandse coproductie Buladó was slechts in één categorie genomineerd, maar wist die verrassend genoeg wel te verzilveren. Buladó speelt zich af op het platteland van Curaçao en vertelt het verhaal van de 11-jarige Kenza, die – sinds het overlijden van haar moeder jaren geleden – leeft met haar vader en opa.

De andere grote winnaar van de avond was Kapsalon Romy van Mischa Kamp, dat met vier Gouden Kalveren naar huis ging: beste regie, beste scenario (Tamara Bos), beste vrouwelijke hoofdrol (Beppie Melissen) en beste vrouwelijke bijrol (Noortje Herlaar).

Bij de acteurs gingen de prijzen naar Shahine El-Hamus (hoofdrol in De belofte van Pisa) en Bilal Wahib (bijrol in Paradise Drifters). Beste tv-drama werd Red Light, met in de hoofdrollen Carice van Houten en Halina Reijn (tevens creative producers). De dramaserie zal begin volgend jaar worden uitgezonden op NPO 1.

Tijdens het gala was er ook een primeur: voor de allereerste keer werd het Gouden Kalf voor Beste Costume Design uitgereikt. Alette Kraan mocht het beeldje in ontvangst nemen voor Mi Vida.

Alle winnaars op een rij:

Beste film
BULADÓ– Derk-Jan Warrink en Koji Nelissen voor Keplerfilm (regie: Eché Janga, scenario: Eché Janga, Esther Duysker)

Beste regie
Mischa Kamp – KAPSALON ROMY (scenario: Tamara Bos, productie: BosBros)

Beste scenario
Tamara Bos – KAPSALON ROMY (regie: Mischa Kamp, productie: BosBros)

Beste actrice
Beppie Melissen – KAPSALON ROMY (regie: Mischa Kamp, scenario: Tamara Bos, productie: BosBros)

Beste acteur
Shahine El-Hamus – DE BELOFTE VAN PISA (regie: Norbert ter Hall, scenario: Robert Alberdingk Thijm, productie: All Yours Films)

Beste vrouwelijke bijrol
Noortje Herlaar – KAPSALON ROMY (regie: Mischa Kamp, scenario: Tamara Bos, productie: BosBros)

Beste mannelijke bijrol
Bilal Wahib – PARADISE DRIFTER (regie/scenario: Mees Peijnenburg, productie: Pupkin)

Beste lange documentaire
ZE NOEMEN ME BABOE – Sandra Beerends (productie: Pieter van Huystee Film & TV)

Beste camera
Myrthe Mosterman – GOUD (regie: Rogier Hesp, scenario: Anne Hofhuis, productie: BALDR Film)

Beste montage
Ruben van der Hammen – ZE NOEMEN ME BABOE (regie: Sandra Beerends, productie: Pieter van Huystee Film & TV)

Beste production design
Anne Winterink – MARIONETTE (regie: Elbert van Strien, scenario: Elbert van Strien, Ben Hopkins, productie: Accento Films, BosBros)

Beste costume design
Alette Kraan – MI VIDA (regie: Norbert ter Hall, scenario: Roos Ouwehand, productie: Phanta Film)

Beste sound design
Marco Vermaas – BUMPERKLEEF(regie: Lodewijk Crijns, scenario: Lodewijk Crijns, productie: Topkapi Films)

Beste muziek
Rui Reis Maia, Jasper Boeke, Diederik Rijpstra – DE BELOFTE VAN PISA (regie: Norbert ter Hall, scenario: Robert Alberdingk Thijm, productie: All Yours Films)

Beste televisiedrama
RED LIGHT – regie Wouter Bouvijn, Anke Blondé (creatie: Carice van Houten, Halina Reijn, scenario: Esther Gerritsen, Frank Ketelaar, Christophe Dirickx, Halina Reijn, productie: Hollands Licht, Eyeworks Film & TV drama)

Beste acteur televisiedrama
Ramsey Nasr – I.M. (regie: Michiel van Erp, scenario: Hugo Heinen, productie: Het Familiedrama)

Beste actrice televisiedrama
Halina Reijn – RED LIGHT

Beste Interactive
NERD_FUNK: PHASE 1 – Ali Eslami, Mamali Shafahi (productie: ALLLESSS)

Beste korte film
SEE ME – Patty Stenger, Yvonne Kroese (scenario: Patty Stenger, productie: Family Affair Films)

Beste korte documentaire
CARROUSEL– Marina Meijer (productie: Basalt Film)