VPRO Gids 19

10 mei t/m 16 mei
Pagina 34 - ‘zaterdagetalage’
34

zaterdagetalage

Wat moet je op deze dag zien en horen? Lees onze etalage met programmatips, onze filmselectie en de mooiste radio: klassiek, jazz en wereldmuziek.

Gevoelsvrijheid

Componisten roepen met hun klankgedichten emoties, herinneringen en verhalen op. Als het aan Gustav Mahler ligt, mag je zelf invullen welke dat zijn. 
Avondconcert

NPO Klassiek xx.xx-xx.xx

Gustav Mahler had een moeizame verhouding met de beeldende kracht van zijn muziek. Het was in zijn tijd mode om concrete zaken en situaties in orkestmuziek uit te beelden. De zee, een huwelijksdrama, een heldenleven, een nachtegaal of een kudde schapen. Ook werden er hele verhalen in muziek verstopt. De geliefden ontmoeten elkaar, ze hebben een fijne tijd, de eerste rimpel, de rivaal, vul het verder maar in.