VPRO Gids 36

9 september t/m 15 september
Pagina 42 - ‘zaterdagetalage’
papier
42

zaterdagetalage

Wat moet je op deze dag zien en horen? Lees onze etalage met programmatips, onze filmselectie en de mooiste radio: klassiek, jazz en wereldmuziek.

Knaldrang

Het repertoire van de Opening Night van het Concertgebouworkest is dit jaar afgestemd op de nieuwe, hippe locatie: er mag gedanst worden.
Opening Night – Het Concertgebouw aan het IJ

NPO 2 xx.xx-xx.xx

Het culturele seizoen trap je graag af met vuurwerk. Na een lange zomer wordt er weer gehunkerd naar kunst met een grote K. Volgens goede Nederlandse traditie cultuursnoepen we het liefst nog eventjes gratis. Al het vakantiegeld is er per slot van rekening doorheen gejaagd. Een van de pijlers is de Amsterdamse Uitmarkt. Na 46 jaar krijgt dat gratis collectieve cultuurfestijn straks een andere vorm. Van een randstedelijke party voor de incrowd moet het in de toekomst gaan uitgroeien naar een verjongd, nog breder gedragen cultuurfeest in verschillende steden. Voorlopig zijn het plannen, dus dat blijft afwachten in het altijd veranderlijke Nederlandse cultuurklimaat.