VPRO Gids 28

15 juli t/m 28 juli
Pagina 32 - ‘zaterdagetalage’
papier
32

zaterdagetalage

Wat moet je op deze dag zien en horen? Lees onze etalage met programmatips, onze filmselectie en de mooiste radio: klassiek, jazz en wereldmuziek.

Marathonmysterie

Marathoninterviews zendt de VPRO al uit sinds 1986, toen John Jansen van Galen in gesprek ging met Wilhelm Friedrich de Gaay Fortman.
Het Marathoninterview

NPO Radio 1 19.00-21.00

Aanvankelijk duurden de radio-interviews maar liefst vijf uur; tegenwoordig zijn ze drie uur lang. Radioluisteraars krijgen echter alleen de eerste twee uur te horen, het volledige gesprek is te beluisteren in de podcast. Kandidaten voor een marathoninterview moeten hoe dan ook veel te vertellen hebben, daarom schuiven er vaak politici en schrijvers aan. Rondom de serie interviews van dit jaar is iets mysterieus aan de hand.

Uit dit stukje zult u waarschijnlijk niet kunnen opmaken wie de eerste gast is. Terwijl dit natuurlijk wel de taak van een omroepblad is. Toe, één hint dan: het is een heel belangrijk man. Echt even luisteren dus.