VPRO Gids 24

17 juni t/m 23 juni
Pagina 50 - ‘zondagetalage’
papier
50

zondagetalage

Wat moet je op deze dag zien en horen? Lees onze etalage met programmatips, onze filmselectie en de mooiste radio: klassiek, jazz en wereldmuziek.

De rots en de specht

Kinderen van Mavungu begint steeds met een verhaal, verteld door Typhoon. Deel twee: hoe ontstond de Boven-Surinamerivier?
Kinderen van Mavungu

NPO 3 xx.xx-xx.xx

‘Op een dag hoorden de voorouders van Yoseva, Kenny en Maticha [de hoofdrolspelers die in Pikin Slee wonen, red.] diep in het regenwoud van Suriname water stromen. Maar behalve bomen en een reusachtige rots was er in de omgeving geen beekje te bekennen. Het kon niet anders of het water stroomde onder de rots door, en met man en macht probeerden ze het gesteente te verplaatsen. Tevergeefs. Toen begon de specht tegen de rots te tikken. Dagenlang ging hij door tot de rots met donderend geraas in ontelbare steentjes uiteenspatte en de rivier tevoorschijn kwam.’