In 1936 verscheen So kocht man in Wien!, het beroemde kookboek van Alice Urbach. De uitgave staat vol smakelijke recepten voor Weense klassiekers, zoals Apfelstrudel en Kaiserschmarrn. Achter het receptenboek, toont de documentaire Alices Buch, schuilt echter een verhaal met schokkende ingrediënten. De Joodse Alice, afkomstig uit een welvarende ondernemersfamilie, groeit op in het vooroorlogse Wenen.
De passie voor koken is groot en anders dan haar geprivilegieerde familie voor ogen heeft, besluit zij – na een mislukt huwelijk waaruit twee zonen Karl en Otto voortkomen – om juist daarmee haar brood te verdienen. Dat lukt. Alice richt een succesvolle kookschool op en begint een bezorgdienst voor kant-en-klaarmaaltijden. Daarmee is zij ook nog eens haar tijd vooruit. En het vijfhonderd pagina’s tellende kookboek waarin Alice naast klassieke Oostenrijkse recepten ook huishoudelijke tips en (vegetarische) voedingsadviezen optekent, wordt een doorslaand succes.
Maar dan. Vanaf 1933 is de positie van Joden steeds penibeler geworden. Er zijn boekverbrandingen, berovingen en plunderingen van Joodse bezittingen. Alice slaat op de vlucht naar Engeland, waar zij als kokkin aan de slag gaat bij een welgestelde zakenvrouw. Later in de oorlog wijkt Alice uit naar Lake District. Daar bestiert zij met een vriendin jarenlang een opvangtehuis voor Joodse vluchtelingenkinderen. Als Alice in 1949 terugkeert naar haar geboortestad ziet zij tijdens een wandeling in een etalage haar bestseller liggen. Met een andere auteursnaam, namelijk ene Rudolf Rösch. Wat is er tijdens de oorlog gebeurd?