Frankrijk 1998. Thriller van Williams Crépin. Met o.a. Robin Renucci, Cécile Pallas, Lola Zidi-Renier, Michèle Bernier en Laetitia Lacroix.
Op het ogenblik dat hij naar de wagen gaat waarin zijn vrouw Martha zit wordt Christian Lenoir (Renucci) door een gemaskerde man weggeduwd. Deze schiet de vrouw dood en duwt het wapen in de hand van de verbaasde Christian. Hij wordt gearresteerd maar, ondanks de zware verdenkingen, vrijgesproken wegens gebrek aan bewijzen. Eens terug buiten de gevangenis wordt hij benaderd door inspecteur J[KA1]erominos, die hem arresteerde en die hem nu zijn hulp aanbiedt. Tijdens het gesprek valt J[KA1]erominos dood neer, geveld door een hartaanval. Christian ziet hier de gelegenheid om van identiteit te verwisselen. Als inspecteur J[KA1]erominos gaat hij op zoek naar de moordenaar van zijn vrouw en komt daarbij nog op het spoor van een serie-moordenaar die het op het leven gemund heeft van de mooie Val[KA1]erie Coty (Pallas). Deze heeft echter niets te maken met de dood van Martha. Onderhoudende maar weinig geloofwaardige thriller waarin de onverwachte wendingen erg kunstmatig overkomen. De uitstekende prestatie van Renucci, ditmaal eens niet in een komische rol, kan de film van de ondergang redden, maar het scenario van Tito en Frédérique Topin wordt er niet logischer door. Martial Barrault tekende voor de fotografie. Oorspronkelijk vertoond in twee delen.
credits
- Regie:
- Williams Crépin
- Cast:
- Robin Renucci, Cécile Pallas, Lola Zidi-Renier, Michèle Bernier, Laetitia Lacroix, Jean-Noël Brouté, Laurent Gamelon, Xavier Thiam, Julien Cafaro, Yann Babilée, André Oumansky, Jean-Louis Tribes, Olivia Brunaux, Kathie Kriegel, Denis Savignat, Françoise Pinkwaser, Jörn Cambreleng, Adama Kouyate, Renaud Le Bas, Dominique Prot, Alain Toulié, Eric Porterre, Isabelle Sprung, Pascale Ruben, Williams Crépin, François Créton, Aurélie Anger, Ilya Claisse, Jean-Marie Ploye, Catherine Harnois, Franck Rocchietta
- Productie:
- Sandra Topin, Tito Topin, Rosine Rabiolle, Yannick Casanova, Ilya Claisse
- Camera:
- Martial Barrault
- Muziek:
- Jean-Louis Négro
- Jaar:
- 1998
- Genres:
- Thriller
- Landen:
- Frankrijk
op televisie
0
uitzendingen
Au bénéfice du doute (1998) is deze week niet op televisie. Log in om een abonnement aan te maken